Yüzyılın Buluşu! Türk Profesör Covid-19 aşısını buldu. Bomba haber

Muhteşem buluş. Türk Profesörün tüm Dünyayı gururlandıran buluşu.

1
Bomba haber! Türk proferörün bulduğu Covid-19 aşısı görüntüleri

BioNTech‘in  geliştirdiği Covid-19 aşısının üretim bandındaki ilk görüntüleri yayınlandı. Pfizer ilaç firmasının İngiltere’deki tesisinde ilk resimleri yayınlanan korona aşısının, bir Türk bilim insanı tarafından kurulan BioNTech şirketi üzerinden pazarlanacak olması gururlandırdı.

Belçika’da geliştirilmiş Kovid aşısının seri üretim bandındaki ilk resimleri görüntülendi.

Uluslararası kamuoyu ile paylaşılan Covid-19 aşısının, Almanya’da yaşayan Türk profesör Uğur Şahin ve eşi Özlem Türeci tarafından kurulan BioNTech ilaç firması üzerinden piyasaya sürüleceği bilgisi geldi.

Covid-19 aşısının klinik deneylerinin başarıya ulaşması ile 2021 de piyasada eczanelerde yerini alacağı da gelen bilgiler arasında.

Bu kovid-19 aşısı, şu an hala gönüllü 44000 insan üzerinde deneylerine devam ediyor. Biyo teknoloji firması BioNTech, Pfizer firması ile anlaşma sağlaması ile seri üretime geçtiği görülmekte.

Profesör Uğur Şahin, BioNTech firmasını daha önce 400 milyon dolara satmıştı. Halen de firmada çalışmalarına devam ediyor.

Türk Profesör Uğur Şahin’in 14 Mayısta yaptığı konuşması da aşağıdaki videoda.

 

17.11.2020- Korona virüsün yükselişi nedeniyle Bilim Kurulu tavsiyesi üzerine Cumhurbaşkanlığı tarafından hafta sonları için yeni yasaklar getirildi. Bu son dakika gelişmesini buradan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz