Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Olympiakos’ta oynayan Masouras’ı Transfer Listesine Aldı

0

2021-2022 yılı Süper Lig şampiyonu Trabzonspor’un teknik direktörü Abdullah Avcı gelecek sezonun hazırlıklarına başladı. 6-7 tranfer yapmayı düşündüklerini açıklayan tecrübeli teknik adam, yabancı sayısındaki yönetmeliğin netleşmesine göre harekat edeceklerini söyledi. Mevcut yabancı oyuncu şartı şu an için 8+3 şeklinde. Büyük düşünen avcı, altyapı eğitimlerine (rekabet odaklı standartlar ve denetlemeler) de büyük önem veriyor ve bu bağlamda, yatırım yapmayı düşündüklerini aktardı.

Yunan takımı Olympiakos’ta oynayan Masouras’ı geçen yıl olduğu gibi yine transfer listesine alacaklarının bilgisini verdi. Trabzonspor’un ekonomik durumuna bağlı olarak Halil Akbunar’ı da renklerine bağlamak istediklerini söyledi.

Almanya futbolunu örnek aldığını da saklamayan teknik adam, altyapı futbolunun geliştirilmesinin Türk futbolunun gelişmesi için kritik öneme sahip olduğunu düşünüyor.

Kişisel yaşamı hakkında da düşüncelerini paylaşan Abdullah Avcı, Trabzon’un kendisine İstanbulu hiç özletmediğini söyledi. aksine İstanbul’un kendisini yıprattığından bahsetti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz