Sinema oyuncusu Halil KUMOVA neden öldü?

Ünlü sinema Oyuncusu Halil KUMOVA koronadan mı vefat etti?

0

Ümlü sinama oyuncusu Halil KUMOVA sette rahatsızlandıktan sonra hastaneye kaldırılmıştı. 64 yaşında hastanede vefat eden oyuncuya ölümünden sonra korona virüs testi yapılmış ve testi pozitif çıkmıştı. Testi pozitif çıkan ünlü sinama oyuncusunun koronadan mı öldüğü merak edilmeye başladı. 9 eylül 2020 de ‘Zalo’ adlı sinama filmi çekimlerinde rahatsızlanmıştı. Ayrıca, sinema setinde 4 kişide daha korona testi pozitif çıkınca, koronadan rahatsızlandığı ve vefatının da bu sebeple olduğu ihtimali akıllara geliyor. Malatya ili Yeşilyurt ve Arapgir ilçelerinde çekimleri devam eden ‘Zalo’ sinema filminin çekimlerine bir süre ara verildi.

‘Zalo’ filminin konusu neydi?

1993 yılını konu olan filmde, 3 kişi tarafından Malatya Valisinin soyulması ve devamında ortaya çıkan gelişmeler konu alınıyordu.

Sinema oyuncusu Halil KUMOVA kimdir?

Halil KUMOVA, 23.03.1956 da Bursa’da dünyaya geldi. Sinema, tiyatro ve dizi oyunculuğu yaptı. memleketi Bursa Devlet Tiyatrosunda uzun bir süre sözleşmeli çalışmıştı. 2000 de İstanbul’a göçettikten sonra film ve dizilerde görev almaya başlamıştı. 100 civarında film ve dizide oynadı. Oynadığı filimlerden bazıları;

2 sezon ‘Payitaht Abdülhamid’ de oynadı (Mehmet Memduh Paşa rolünde).

Şeyhülislâm Esad Efendi rolüyle ‘Muhteşem Yüzyıl’ da oynadı.

İlyas Ata rolüyle ‘Yunus Emre Aşkın Yolculuğu’ dizisinde oynadı.

2 sezon ‘Galip Derviş’ te Civan Çakırcalı rolünü üstlendi.

Süleyman Ağa rolüyle ‘Adını Kalbime Yazdım’ dizisinde rol altı.

Ahmet Moran rolüyle ‘Aşk ve Ceza’ dizisinde 2 sezon oynadı.

2 sezon boyunca Alemdar rolüyle ‘Geniş Aile’ dizisinde oynadı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz