Seslendirme sanatçısı Oyuncu Haldun Boysan neden vefat etti?

0

‘Maria ile Mustafa’ yeni dizisinin çekimleri için Nevşehir’in Ürgüp ilçesinde bulunan oyuncu Haldun Boysan Pazartesi günü 62 yaşında vefat ettti.

Oyunculuğunun yanı sıra seslendirme sanatçısı olan Haldun Boysan, ani kalp krizi geçirdi ve tüm müdehalelere rağmen hayata tutunamadı ve Hakkın Rahmetine kavuştu. Yeni dizi çekimleri için Nevşehir’in Ürgüp ilçesinde bulunuyordu. Çekimler sırasında Otelindeydi fenalaştı ve ekip arkadaşlarının ambulans çağırması ile hastaneye kaldırılan ünlü oyuncu, tüm müdehalelere rağmen kurtulamadı. Ankara Karşıyaka Mezarlığına defnedildi. Kalbindeki pil ile yaşamını sürdürüyordu ve iddialara göre pilin değişmesi gerekmesine karşın, koronadan korkup tedavisi için hastaneye gitmediği ve otelin havuz başında da fenalaştığı ve hastaneye gidip tedavi gördükten sonra taburcu edildiği ve de bu sebeple kalp pilini değiştirmek için hazırlandığı da iddialar arasında.

Oyuncu Haldun Boysan kimdir?

1958 Ankara doğumlu olan Haldun Boydan, “Gemide” filmindeki performansı ile 11. Ankara Film Festivali’nde en iyi erkek oyuncu ödülünün de sahibi olmuştu.

Ankara Sanat Tiyatrosu‘nda  ve İstanbul Şehir Tiyatrosu’nda oyunculuk yaptı. İngilizce-Türkçe dublaj çevirisi ile de ilgilenen sanatçı, TED Ankara Koleji’ni bitirdikten sonra Ankara Üniversitesinde Dil Tarih-Coğrafya fakültesindeki Tiyatro bölümünü bitirmişti.

Oynadığı Film ve Diziler: Kara Melek, Gemide, Çılgın Bediş dizisi, Kurtlar Vadisi filmi (tombalacı).

Allah gani gani rahmet etsin, mekanı Cennet olsun ve geride kalanlarına da sabırlar diliyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz