Neymar, 2026 Dünya Kupası’nda oynamak istediğini açıkladı

Neymar’ın Brezilya milli takımının formasıyla macerası bir süre daha devam edecek gibi görünüyor. Bugün yayınlanan bir röportajda Fransa’dan Paris Saint-Germain’in yıldızı Kanada, Amerika Birleşik Devletleri ve Meksika merkezli 2026 Dünya Kupası’nda oynamak için çaba göstereceği konusunda açıklamada bulundu.

Neymar ayrıca 2022 Kupası’ndaki zorluklardan, Messi’nin Major League Soccer’a (MLS) geçişinden ve Arjantinli ile PSG’deki ortaklığının sona ermesinden de bahsetti.

“Kupada %100’e ulaştım. Hayatımın en kötü haftalarından biriydi. Yaralanmanın yanı sıra çok hastalandım. Yatakta tedavi görüyordum, kendimi kötü hissediyordum, bütün gün uyuyordum, sadece ayağımı yataktan uzak tutuyordum. Tuhaf bir yoğunluktu. İlk gün sabah 10:30’a kadar tedavi gördüm ve Marquinhos bana eşlik etti.

Çok şiddetliydi, nasıl geri döneceğini bilmiyordum ama %100 acısız bir şekilde geri döndüm. Korktum, hasta olduğum için %100 değildim. Ama asıl inciten şey, ayak bileğinden daha çok yenilgiydi.” diyerek 2022 Dünya Kupası macerasını anlattı.

Neymar, Brezilya milli takım forması için oldukça aç olduğunu ve 2026 Dünya Kupası’nda yeniden forma giymek istediğini dile getirdi.

Exit mobile version