MIUI 14 güncellemesini alacak akıllı telefonların listesi

0
MIUI 14 güncellemesini alacak akıllı telefonların listesi

Çinli üretim devi Xiaomi, şu anda en yeni Android kaplaması MIUI 14 üzerinde çalışıyor. Birkaç gün önce, yaklaşmakta olan MIUI 14 sistemi hakkında bazı bilgiler gün yüüzne çıktı! Bazı teknoloji meraklıları, kod tabanındaki MIUI 14 alanlarının ilgili bilgilerini çözebildi. Kodu çözdükten sonra, “Nuwa” ve “Fuxi” olmak üzere iki cihazın kod adını ortaya çıkardı. Raporlara göre “Nuwa” ve “Fuxi” şu anda MIUI 14 sistemini test ediyor. Karşılaştırma ve incelemeden sonra netizenler, bu akıllı telefonlar “Nuwa” ve “Fuxi”nin muhtemelen Xiaomi 13 serisinde olduğuna inanıyor.

“Nuwa” ve “Fuxi” isimlerinin her ikisi de sırasıyla Çin mitolojisi ve kültürüyle bağlantılıdır. Bir ansiklopediden elde edilen bilgiler, Nuwa’nın Çin mitolojisinde yaratılış tanrıçası olduğunu ortaya koymaktadır. Ayrıca Fuxi, “Üç İmparator”dan biri olan Çin kültürünün kurucusudur. Bir zamanlar Xiaomi hayranları MIUI 13.5 sistemini bekliyordu, MIUI 14 sistemi hakkında zaten bilgiler var

MIUI 14 geliyor!

Ayrıca, popüler Weibo teknoloji blogcusu @DCS , Weibo hakkında “MIUI 14’ten ne beklenir” konusunu başlattı. Bu, MIUI 14 sisteminin yakında geleceği tartışmasını gündeme getiriyor. Beklenmedik bir şekilde, bazı geliştiriciler MIUI 14’ün izlerini tekrar kod tabanında ortaya çıkardı. Önceki raporlarda olduğu gibi, şu anda iki cihaz (Nuwa ve Fuxi) sistemi test ediyor. Bu nedenle MIUI 14’ün zaten test aşamasında olduğuna şüphe yok. Daha da ilginci, bazı medya organları MIUI 14’ün 16 Ağustos’ta resmiyet kazanacağını bile düşünüyor. Bu tarih aslında MIUI’nin çıkışının 12. yıl dönümü. Ancak, bu sadece bir spekülasyon. En muhtemel olan, MIUI 14’ün bu yıl Kasım veya Aralık aylarında piyasaya sürülmesi gereken Xiaomi 13 serisi ile gelmesidir.

MIUI 14 yeni bir tasarım dili getiriyor

MIUI 14 sistemiyle ilgili en son rapor, tasarımıyla ilgili bilgilerdir. Xiaomiui.net, MIUI 14 Early Beta 22.7.19’da bazı yeni iyileştirmeler buldu ve MIUI 14’ün yeni bir tasarım dili getireceğini söyledi . Aşağıda bazı özellikler ve ilgili ekran görüntüleri bulunmaktadır
Ayrıca, Xiaomi kodu, MIUI 14’ün saat uygulamasının kaldırılmasına izin verileceğini gösteriyor . Kod ayrıca MIUI 14’ün Qualcomm LE Audio Bluetooth ses teknolojisini destekleyeceğini de ortaya koyuyor. Xiaomiui.net, MIUI 14’ün 2022’nin sonunda Xiaomi 13 ile birlikte geleceğini iddia ediyor. Ayrıca MIUI 14 güncellemesini alacak akıllı telefonların listesini de ortaya koyuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz