Koşun! VGM Geri ödemesiz, Karşılıksız burs veriyor. Hemen başvurun!

Az kaldı, yarın son gün. Hemen başvurun! VGM Üniversite öğrencilerine burs dağıtıyor

0
VGM bursuna nasıl başvurulur. VGM bursu için ne hangi belgeler gerekiyor...

9sn.net – Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM), 15 ekim- 30 ekim tarihleri arasında internetten (Yüksek Öğretim öğrencileri için) burs başvurularını kabul ediyor.

VGM Yüksek Öğretim burs başvurusu ne zaman son?

Yüksek Lisans yapan üniversite öğrencilerine yabancı olanlar da dahil, VGM tarafından verilecek bursların süresi ne zaman doluyor diye soracak olursanız. Fazla zamanınız kalmadı. Yarın, 30 ekim 2020 de sona erecek. VGM bursuna nasıl başvuracağınızı ve gereken belgeleri de  söyleyelim; TC kimlik bilgileriniz (baba adı, kimlik seri no vs.) bilgilerini doğru alanlara yazdıktan sonra, güvenlik alanlarını geçip başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Daha önce VGM Ortaöğretim burs başvuruları 15 ekimde bittikten sonra, bu tarihten 30 Ekim’e kadar da Yüksek Öğretim öğrencilerinin burs başvuruları kabul edilmeye başlamıştı.

VGM Ortaöğretim öğrencilerine ne kadar burs veriyor?

Vakıflar Genel Müdürlüğü burs kazanan Ortaöğretim öğrencilerine 75 TL burs bağlayacak.

Peki, VGM Yüksek Lisans öğrencilerine ne kadar burs veriyor? Vakıflar Genel Müdürlüğü bursunu kazanan Yüksek Öğretim öğrencilerine 300 TL burs verecek. Yabancı Yüksek Öğretim öğrencilerine ise 600 TL.

En çok merak edilen, VGM bursu geri ödemeli mi? sorusuna gelecek olursak; merak edilmesin, Vakıflar Genel Müdürlüğünün verdiği burslar geri ödemesizdir.

VGM bursları kimlere veriliyor?

VGM bursları, Yukarıda anlatılan Ortaöğretim ve Yüksek Lisans öğrencilerine verilebilmesinin yanı sıra, Polis akademisi öğrencilerine, Lisans öğrencilerine ve Doktora öğrencilerine de verilebiliyor. Yani, İlköğretim haricindeki öğrencilere verilebiliyor diyebiliriz kısaca..

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz