Sadakatsiz dizisine Yuh Artık deyin

Aşağıdaki yazıyı okuduğunuzda, siz de bizim gibi düşünüyorsanız lütfen bu yazıyı paylaşın ve siz de YETER ARTIK deyin.

Ahlaksız nesiller yetişmemesi adına devamlı böyle rahatça yayınlar yapılmasına yeter artık. Onlar, istediği dizide istediği konuyu para uğruna yayınlamakta özgür olacak ama ben tepkimi söylemek konusunda özgür olamayacağım, öylemi! Hayır hayır, sizde bu yazıyı paylaşın ve yayından kaldırılsın artık bu dizi.

Gerçi, tepkilerin çok fazla olmasından sonra mı ahlak değerlerimize uygun olmadığı görülüp işlem yapılması gerekiyor! Bu da ayrı bir trajedi.

Kanal D ekranlarında yayınlanan ‘Sadakatsiz’ dizisi daha 6 bölüm gösterilmesine karşın her bölümünde tepkileri çekmeyi başarıyor. Dizide, yakın arkadaşların birbirlerini aldattığı ve bunu normal bir şeymiş gibi karşıladıkları görünüyor. Türk örf ve ananelerimize ve değer yargılarımıza tamamen zıt bir fikirle kurgulanan dizide neredeyse birbirlerini aldatmayan kimse kalmadığı görülüyor. Kaçamak ilişki yaşamanın da sadece birkaç kez olduğunda sıkıntı olmayacağı inanışının topluma yayılmak istendiğini de görüyoruz. Baştan sona facia olan dizi, artık değer yargılarımıza- aile bağlarımıza zarar verdiğinden, sadece para cezası değil direk yayınına son verilmesi gerektiği görülüyor.

Dizide, eşini yıllardır aldatan bir erkek var ve bunu öğrenen eşi de öç almak için erkeğin arkadaşı ile cinsel ilişkiye giriyor.

Ayrıca, başka bir bayan da eşi tarafından aldatıldığını öğrendiğinde bunun sadece nefsi istekten ve birkaç kez olmasını bahane ederek bu aldatmayı sinesine çekip normal karşılayabiliyor. Ayrıca bu da özellikle vurgulanarak, bir kez cinsel istekle yapıldığı için normal karşılanıp, açık açık bunun normal olduğu da söyleniyor.

Dizinin senaryosu sadece, birbirlerini aldatan insanların maceralarını konu almış, zaten dizinin ismi de öyle. Ama bu diziye daha ne kadar katlanmamız gerektiğini bilmiyoruz ve çoluk çocuk, yetişkin çağındaki kızlarımızın erkeklerimizin bu dizileri izleyerek cinsel dürtülerini tatmin etmek için cesaret verildiği açıkça görünüyor.

Unutulmamalıdır ki; özgürlüğünüz, başkasının hakkına girdiğiniz anda biter. Yani, kimsenin hakkına girmediğiniz sürece istediğiniz kadar özgürsünüz.

Şimdi, kadın veya erkek birbirini aldattığında ve bu da televizyonda normal bir şeymiş gibi önümüze getirildiğinde, diziyi izleyen ebeveynlerin, çocuklarının ahlakını bozduğu için de bu dizinin haklarına girdiğini söylemelerinden ve tepki göstermelerinden daha normal bir şey olamayacağı açıktır.

Yuh diyoruz. Yeter artık diyoruz. 

20 YORUMLAR

  1. Arkadaşlar. 9sn.net olarak biz, Türkiye’de aile bağlarının zedelenmesini istemeyen ve buna karşı da varsa haklı olduğumuzu düşündüğümüz tepkilerimizi paylaşıyoruz.

      • Meltem hanım, yazımızda küfür, hakaret bulunmamaktadır, düşüncelerimizi paylaşıyoruz. “Sizemi kaldı ahlak” cümlenizle, hiç bir yorum yapmadan bize her dayatılan şeyi kabullenmek zorunda olduğumuzu mu savunuyorsunuz. O zaman gördüğümüz hiç bir ahlaksızlığa ses çıkartmayalım, her kes istediğini özgürce yapsın!

        • Yaparsa yapsın size ne. Ahlak bekçisimi kesildiniz başımıza. Biz bu diziyi böyle seviyoruz. Siz sevmiyorsanız izlemeyin. Terbiyesizlik yapmayın. Diziyi milletin önüne atıp karalamayın

  2. Meltem ne kadar terbiyesiz bir şey olduğunu görmüş olduk. Allah kocana sabır versin. Yönetici sen de bu dengesize cevap verme boşver. Gitsin ötede havlasın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz