Inter, Emiliano Martinez için kolları sıvadı

Katar’da kazandığı Dünya Kupası’nın ardından Arjantin milli takımının en değerli isimlerinden biri olan kaleci Emiliano Martinez, Avrupa pazarında yükselişini sürdürüyor. Bu arada Inter, tecrübeli kaleciyle ilgilenen yeni bir isim olarak karşımıza çıkıyor.

Ortaya çıkan son bilgiler, Aston Villa’da forma giyen 30 yaşındaki oyuncunun Kamerunlu Andre Onana’nın yerine seçilecek asıl isim olacağını gösteriyor. Onana ise 48 milyon euroya Manchester United’a gitti.

Deneyimli futbolcular Alex Cordaz ve Samir Handanovic gibi rolü hemen devralabilecek diğer isimler kulüpten ayrıldı. Sözleşmenin şartları ile yenileme için bir anlaşma ise bulunmuyor. Bu nedenle, Avrupa Şampiyonlar Ligi’nin şu anki ikinciliğine sahip olmak, mevkide isim arayışında belli bir aciliyete sahip olarak değerlendiriliyor.

İlk hücumda Inter, İngiliz kulübüne beklentilerin altında bir değer olarak anladığı 15 milyon euro teklif etti. Ancak bu, görüşmeleri bitirmek için yeterli olmayacak. Çünkü Arjantinli yıldıza olan ilgi göz önüne alındığında Inter’in teklifini iyileştirme olasılığı mümkün görünüyor.

Exit mobile version