Google Asistan Yapay Zeka ile Daha Akıllı Hale Gelecek

Bilmeyenler için önce Google Asistan‘ı tanımlayalım. Google Asistan, akıllı telefonlardan akıllı ev cihazlarına kadar pek çok alanda kullanıcıların hayatını kolaylaştıran bir sesli asistan uygulamasıdır. Google Asistan, kullanıcıların sorularına cevap vermek, komutlarını yerine getirmek, hatırlatıcılar oluşturmak, müzik çalmak, haberleri okumak gibi pek çok işlevi yerine getirebiliyor.

Ancak Google Asistan’ın daha da akıllı ve kişiselleştirilmiş bir hale gelmesi için Google, yapay zekâ desteği eklemeye hazırlanıyor.

Google Asistan’a Yapay Zekâ Nasıl Eklenecek?

Google, yapay zekâ desteği eklemek için Google Asistan’ı TensorFlow Lite Micro adlı bir platformla entegre edecek. TensorFlow Lite Micro, cihazlarda yerel olarak çalışabilen ve düşük güç tüketen bir yapay zekâ çerçevesidir. Bu sayede Google Asistan, internet bağlantısı olmadan da yapay zekâ ile çalışabilecek.

Google Asistan’a yapay zekâ desteği eklenmesiyle birlikte, kullanıcılar daha hızlı ve doğru cevaplar alabilecek, sesli komutları daha iyi anlaşılabilecek, kişisel tercihler ve alışkanlıklar daha iyi öğrenilebilecek. Ayrıca Google Asistan, cihazlarda daha az depolama alanı ve pil tüketimi gerektirecek.

Google Asistan’a yapay zekâ desteği ne zaman gelecek sorusunun cevabı ise henüz belli değil. Google, bu konuda resmi bir açıklama yapmadı. Biz de bekliyoruz..

Exit mobile version