Galata’da Kendini Yakan Adama Ne Oldu?

0

İstanbul’da Azrail kılığına girmiş bir adamın kendini yaktığı şok anı paylaşanlar dahil görenlerde şok olmuştu diyebiliriz. Vücudu tamamen alevler tarafından esir alınan adam, dizlerinin üzerine düşmeden önce kollarını göğe kaldırdığı görüldü. Olay Türkiye’nin en popüler turistik yerlerinden biri olan İstanbul’un ünlü Galata Kulesi’nin önünde gerçekleşti. Adam hastanede ağır yaralı olarak tedavi edilirken olay da araştırılmaya başlanmıştı.

Olayın vehameti bir yana; adam yanarken birileri müdehale etmeye ve söndürmeye çalışırken. Birileri de telefonla videoya çekmekle meşgül görünüyor. Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz peki?

Galata’da Kendini Yakan Adam Yaşıyor Mu?

Abdullah Cihat Turan P olan 28 yaşındaki adam, siyah cüppeli Azrail kılığında ve elinde benzin bidonuyla tırpan taşıyordu. Kendisini yakmadan önce bir süre Arnavut kaldırımında meydanda yürürken görüldü. Adam kendini yapmaya başlaladıktan sonra, ilk şoku atlatan çevredeki vatandaşlar ve esnaflar yangın tüpleriyle adama müdahale ettmişlerdi.
Adamın neden bu kadar korkunç bir kendini yakma eylemi gerçekleştirdiğinin açık olmadığını söyleyelim. Adamın, alevler söndürüldükten sonra kollarından sarkan kömürleşmiş giysilerle çığlık attığı görüldü. Adamın ikinci ve üçüncü derece yanıklara maruz kaldığını ve durumu ciddi idi. Kendini yakan adam tüm müdehalelere rağmen aldığı ağır yanıklar sebebiyle vefat etti. 

İstanbul Valiliğince Salı günü yapılan açıklamada olaya değinildi. “Bugün saat 18.30 sıralarında Konya’nın Meram İlçesi nüfusuna kayıtlı ACTP isimli şahıs Beyoğlu ilçemizde Galata Kulesi yakınında üzerine döktüğü yanıcı maddeyle kendini yakmaya çalıştı.” ifadesi kullanılmıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz