En güzel kolay renkli çizimler nasıl yapılır?

Bir profesyonel olmanızı sağlamayacaksa da kolay resim yapmanıza çok yardımcı olacağı kesin

0
Kolay kara kalem resim yapma ve renklendirme

Kolay ve Pratik resim yapmak çoğu insan için çok zordur. Ama aslında bunun sadece korkudan veya cesaretsizlikten kaynaklandığını söylemeden geçemeyeceğim. Aslında, sizin istediğiniz bir profesyonel resimci olmak değil, biliyorum. İşte o yüzden, bu basit renkli resimler nasıl yapılır konusunu sizin için araştırdık. Aşağıdaki adım adım resimli anlatımlara baktığınızda, aslında pratik basit resimler yapmanın daha doğrusu resme başlamanın çok kolay olduğunu görebilirsiniz.

  1. İlk yapmanız gereken çizeceğiniz resimle ilgili ön bir taslak oluşturmak. Yani, bir yüz çiziyorsanız birbirine dik çizgilerle işe başlamalısınız. Mesela bir çiçek çiziyorsanız, kabaca dik bir çizgi ve üzerine bir daire çizmelisiniz.
  2. Bu kolay şablon çizimin hafif ve daha sonra kolay silinecek şekilde olması gerekiyor, çizgi silindiğinde veya üzerinden kalemle geçildiğinde iz kalsın istemeyiz değil mi?
  3. Karakalem resimlerin renklendirmesini en sona bırakmalısınız.
  4. İlk kolay şablon çiziminizin üzerinden daha sonra biraz daha detaylı kalıcı çizimlere başlayabilirsiniz.
  5. En sonunda da karakalem resmin gölgelendirmesini nasıl yapacağınıza dair biraz araştırma yaptıktan sonra işiniz çok kolaylaşacaktır. Resim gölgelendirme, resmin olmazsa olmazı ve yaptığınız işi sadece sizin değil gören herkesin hoşlanmasını sağlayacak PÜF NOKTASI olduğunu unutmayın.

Aşağıdaki adım adım kolay resim çizimlerine bir göz atın ve hemen kolay çizim yapmak için bu resimlerin aynısını yapmakla elinizi alıştırmaya başlayın. Bir resme nasıl başlanır? veya resim yapmaya nereden başlanır? konusunda bu paylaşımımızın, size gerekli olan resim yapma heyecanınızı ve resim yapma isteğinizi tekrar canlandıracağından eminiz. İyi eğlenceler..

Kara kalem kolay göz resmi yapma adım adım
kara kalem kolay çizim nasıl yapılır adım adım
Hizalama yöntemiyle çizim nasıl yapılır

Adım adım resim yapma resimli anlatım

Adım adım renkli resim yapma
Adım adım kolay renkli resim nasıl yapılır
Adım adım renkli hayvan resmi nasıl yapılır
Adım adım kolay çizimi nasıl yapılır
Adım adım kolay renkli çiçek çizimi nasıl yapılır
adım adım kara kalem göz çizimleri
adım adım kolay dudak çizimi nasıl yapılır resimli anlatım

Kolay karakalem yüz çizimi nasıl yapılır videosu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz