Dünya’daki En Güzel 5 Doğal Yüzme Havuzu!

0

İnsan eliyle oluşmamış, Dünya’daki en güzel doğal yüzme havuzlarını araştırdık.

‘Pamukkale’ Denizli

Türkiyenin en muhteşem 5 Doğal Yüzme Havuzu
Listemizin ilk sırasını ülkemizin en bilindik yerlerinden birisi Pamukkale’ye ayırdık. Akan suların bıraktığı karbonatların oluşturduğu bembeyaz teraslar da oluşan küçük havuzlar, muhteşem bir manzaranın yanında doğal ve sağlıklı bir yüzme keyfi sunuyor.

'Pamukkale' Denizli
‘Pamukkale’ Denizli

‘Amazing’ Yunanistan

Thassos adası, Yunanistan’ın en muhteşem Doğal Yüzme Havuzu
 Listemisin ikinci sırasında komşumuz Yunanistan’da Thassos adasında yer alıyor. Bizim tabirlimizde Taşoz adasında oluşan bu doğal havuzu deniz ile ayıran kayalar hem güzel bir manzarasının oluşmasını hem de farklı bir yerde yüzme deneyimi edinmenizi sağlıyor.

'Amazing' Yunanistan
‘Amazing’ Yunanistan

‘Las Grietas’ Akvador

Listemizin 3. sırasında yer alan bu nefes kesen manzara Akvador’dan. 2 volkanik kayalıkları arasında bulunan bu doğal yüzme havuzu oldukça soğuk bir suya sahip. Las Grietas’da yüzme deneyimi edinmek için yürüyüş için uygun ayakkabınız olması gerekli. Las Grietas etrafında yapacağınız yürüyüşün ardından bu doğal havuzun soğuk suyu muhteşem iyi gelecektir.

'Las Grietas' Akvador
‘Las Grietas’ Akvador

‘To Sua Ocean Trench’ Samoa

Lotofaga, Lalomanu, Upolu, Samoa
, Hem fotoğraf çekmek hem de farklı bir ortam ve atmosferde yüzme deneyimi yaşamak için muhteşem bir yer. Bu okyanus çukurunda yüzme tecrübesi kazanmak için uzun bir merdivenden aşağı inmeniz gerekiyor. Biraz korkutucu görünse de aşağıda sizleri bekleyen muhteşem su bu korkuyu yenmenizi sağlayacaktır.

'To Sua Ocean Trench' Samoa
‘To Sua Ocean Trench’ Samoa

‘Enchanted Nehri’ Filipinler

Hinatuan, Mindanao, Filipinler’in en muhteşem Doğal Yüzme Havuzu. 
Filipinlerin bu muhteşem doğal yüzme havuzu, yemyeşil bir alanın içerisinde masmavi suları ile çok özel bir alanda yüzme tecrübesi edinmenizi sağlıyor. tertemiz suyu, zengin balık çeşitlerinin yanı sırada kayalara çıkıp atlamanın o muhteşem hazzını yaşamak için Enchanted nehrinin bu gizemli yeri gelmeye değer.

'Enchanted Nehri' Filipinler
‘Enchanted Nehri’ Filipinler

Sizlere dünyanın çeşitli yerlerinden hatta aralarında Türkiye’ninde bulunluğu dünyanın en muhteşem doğal yüzme havuzlarını sıraladık. Umarım beğenir sizde bu muhteşemlikleri keşfede bilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz