DJI Osmo Mobile 5 Kendini Gösterdi

0
dji-osmo-mobile-5-kendini-gosterdi

Drone sektörünün açık ara öncü ismi DJI, drone modelleri dışında kullanışlı ürünler geliştirmeye devam ediyor. Bunun en yeni örneği DJI Osmo Mobile 5 olabilir. DJI Osmo Mobile 5, akıllı telefon modelleri için geliştirilen bir ürün. Osmo Mobile 5 sayesinde telefon üzerinden sinematik videolar ve fotoğraflar çekebilmek oldukça mümkün hale geliyor. Gimball olarak kullanılan ürünle birlikte oldukça stabil videolar ve birçok çekim tekniği gerçekleştiriliyor.

8 Eylül tarihinde resmi olarak tanıtılacağı açıklanan ürünün pek bir sürprizi kalmadı denilebilir. Güvenilir teknoloji kaynaklarından Roland Quandt, tanıtım öncesi mobili birçok detayını sızdırmış durumda. DJI Osmo Mobil ailesinin yeni üyesi aktarılana göre teleskopik yapıda geliyor ve bu yönüyle oldukça beğenilecek gibi gözüküyor.

Yeni DJI modeli görsellerden de anlaşılabileceği gibi akıllı telefon modelleri üzerinde selife çubuğu işlevi de görüyor. Uzanabilir bir yapıyla gelen gimball, akıllı telefon modellerinin kullanım alanlarını daha da artıracak ve oldukça başarılı görüntülere imza atacak. Buna ek olarak bacak ünitesi de bulunan model katlanabilir bir şekle sahip böylece taşınabilirlik konusunda da kullanıcıları sevindirecek ve cepte bile taşınabilir hale gelecek.

Teleskopik yapının tek kötü yanı pil ömrünün kısalması olarak gösteriliyor. Aktarılan göre Osmo Mobile 4 modeli 15 saat kullanım ömrüne sahipken yeni Mobile 5 modeli ise 6 saat gibi bir ömre sahip olacak. Kötü gözükse de bazı kullanıcılar bu süreyi oldukça yeterli buluyor.

dji-osmo-mobile-5-kendini-gosterdi2

DJI Osmo Mobile 5 Ülkemize Sunulacaktır

Osmo Mobile 4, 99 dolar fiyat etiket ile satışa sunulmuştu. Kaynak yeni modelin 160 euro seviyelerin olacağını iddia ediyor. Eğer bu fiyatlandırmayı doğru kabul edersek model ülkemizde 2 bin TL gibi etiket ile satışa sunulabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz