DİTAP (Dijital Tarım Pazarı) Nedir? Sizde Üye Olun

Hayvansal ürün satışı yapanlar hariç, 3400 satıcı- 42000 alıcı olmak üzere toplamda 45400 üyesi olan DİTAP projesi dijital pazarlama alanında yerini aldı.

0

Hayvansal ürün satışı yapanlar hariç, 3400 satıcı- 42000 alıcı olmak üzere toplamda 45400 üyesi olan DİTAP projesi dijital pazarlama alanında yerini aldı.

DİTAP avantajları nedir? Sisteme Nasıl Üye olunur?

Tarım ve Orman Bakanlığının Nisan 2020 de tanıtımını yaptığı pazarlama yöntemi, üreticiden direk tüketiciye arada komisyoncuların olmadığı bir pazarlama imkanı sunuyor. Hayvansal ürünlerin pazarlanabilmesi için hazırlıkların yapıldığı sistemin hem üreticilere hemde tüketicilere oldukça fazla kar sağlayacağı düşünülüyor. Bu sayade aradaki komisyoncular nedeniyle artan fiyatlar yüzünden tüketicilerin ürünlere fahiş fiyat vermesinin önüne geçilecek. Dijital Tarımsal Pazarlama (DİTAP) sayesinde, sisteme kayıtlı sözleşmeli üreticilerin sayısının artmasıyla hangi ürünün ne kadar üretilip nereye satılacağının önceden bilinmesi sağlanmış olacak. Alıcı veya satıcı olarak kayıt yaptırdıktan sonra sistem tarafından onaylanması halinde, ürününüzü rahatlıkla satabilir veya alabilirsiniz.

Blockhain tabanlı bir sistem olması planlana DİTAP bünyesine; finan kuruluşlarını, tohum, gübre ve ilaç tedarik edenleri de dahil etmesiyle ekonomiyi doğrudan etkileyen bir sistem haline gelmiş olacak. Akabinde hayvancılığın da sisteme dahil olmasıyla vatandaş daha ucuza et yiyebilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz