Daha Beyaz dişler için yapılması gerekenler

0

Günümüzde dişlerin beyaz olması bir çok kişiyi ve olayları etkilemektedir. Dişlerimizin beyazlığı için doktorlar tarafından diş beyazlatma işlemi uygulanmaktadır.

Diş Beyazlatma İşlemi: Doktorların Tıbbi araçları (steril) kullanarak diş minelerindeki ve diş yüzeylerindeki lekeleri tıbbi müdahaleler ile temizlemesi işlemidir.

Fakat bu işlem yapıldıktan sonra dişlerin beyaz kalması daha çok özen göstermemiz gerekmektedir. Her diş temizletme işleminde diş minelerinde zayıflama gözükmektedir ve bu zayıflamalar dişlerin daha çabuk lekelenmesine neden olmaktadır.

Bunun için diş temizliği diş fırçası, gargara, diş ipi kullanılarak diş beyazlığını korumak adına titiz ve düzenli olarak yapılmalıdır.
Dişin doğal beyazlığında kalması için diş mineleri üzerine leke ve organizmalar ve bakterilerin tutunmasını önlemek
önemlidir.

Dişin doğal beyazlığını korumak için özellikler içinde çinko klorür (ZnCl) ağız gargaraları kullanılmaya dikkat ve tercih edilmelidir.
Yukarıda yazanların uygulanması hem ağız kokusunu önlemek açısından faydalı olup hem de bakteri plağı oluşumunu önlememizi sağlamaktadır.

Diş beyazlığını korumak için sigara ve kafeinli içeceklerden uzak durulmalı özellikle sigara ve nikotinli içecekler bir arada tüketilmemelidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz