Bir Zamanlar Kıbrıs, Yüzbaşı Cengiz Topel kimdir? Kemal Uçar kimdir?

0
Kemal Uçar kimdir. Nereli, kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı
Kemal Uçar kimdir. Nereli, kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı?

Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi sezon finali yaptı. Dizide dikkat çeken Yüzbaşı Cengiz Topel karakterinin kim olduğu merak ediliyor. Cengiz Topel kimdir, nasıl öldü, gerçek ismi ne? Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi TRT 1 ekranlarında yayınlandığı andan itibaren Türklerin onurlu duruşunu, Vatan Millet aşkını vurgulamasıyla oldukça fazla dikkat çekmiş ve izlenmişti.

Pilot Yüzbaşı Cengiz Topel kimdir
Pilot Yüzbaşı Cengiz Topel kimdir?

Yüzbaşı Cengiz Topel kimdir? Kemal Uçar kimdir?

Cengiz Topel Pilot yüzbaşı olarak 1694 yılında Rum uçaksavarlarıyla uçağı vurulduktan sonra Rumlara esir düşmüştü ve kendisine yapılan işkenceye daha fazla dayanamayıp şehit düşmüş bir askerimizdi. İşte bu vatan evladını dizide canlandıran oyuncu Kemal Uçar‘ın kim olduğuna bakalım. Kemal Uçar; 1985 yılında Adana’da dünyaya gelmiştir. Şu an 36 yaşındadır. Hatırlayanlarınız olacaktır, daha önce Ezel dizisinde Ezel’in kardeşi olarak oynamış ve ünlenmişti.

Kemal Uçar; kendi yazdığı ve oynadığı Tut Sözünü filminden önce de, Sende Gitme, Yamak Ahmet, Yedi Güzel Adam dizilerinde de performans sergilemiştir. Daha sonra da, Gençliğim Eyvah, Payitaht: Abdulhamid dizilerinde de boy göstermiş ve son olarak da sezon finali yapan Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinde de Yüzbaşı Cengiz Topel rolünü canlandırmıştır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz