Berat Albayrak’ın istifa etmesinin arka planında ne var?

Hazine ve Maliye Bankanı olan Berat Albayrak neden istifa etti?

0
Hazine ve Maliye Bakanı Lütfü Elvan kimdir

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Twitter’den yaptığı paylaşımla birlikte Bakanlıktan istifa ettiğini açıkladı. Berat Albayrak’ın yaptığı Twitter açıklaması şu şekilde.

“Yaklaşık beş yıldır sürdürdüğüm bakanlık görevime sağlık sorunlarım nedeniyle devam edememe kararı aldım. Bundan sonraki süreçte artık zamanımı uzun yıllardır zorunluluktan ötürü ihmal ettiğim ve bana desteğini hiçbir zaman esirgemeyen annem, babam, eşim ve çocuklarıma ayıracağım.

Çok büyük hedeflerle çıktığımız bu yolculukta gerçekleşecek olan bayrak değişimiyle yeni gelen arkadaşlarımız Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Büyük ve Güçlü Türkiye hedefine her zamankinden daha kararlı ve emin adımlarla devam edeceklerdir.

Enerjide olduğu gibi ekonomide de ektiğimiz tohumlar çokta uzak olmayan bir gelecekte koca koca çınarlara dönüşecek ve ülkemizi tam bağımsızlık hedefine ulaştırdığına şahit olacağız inşallah. Bundan en ufak bir şüphem yoktur.

Bu 5 yıllık süre zarfında benimle bu zor ama kutsal yükü yüklenen tüm yakın mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Çokça hakkım geçmiştir haklarını helal etsinler. At izinin it izine karıştığı, Hak ve batılı ayırt etmenin zorlaştığı böyle çetin bir zamanda bizlerin samimiyetine inanarak dua eden her bir vatandaşımızdan Rabbim razı olsun.

Türkiye tarihindeki belki de en kritik dönemlerden sayılacak bu 5 yıllık süre zarfında ülkeme ve ümmete hizmet etmeyi bana nasip eden Rabbime sonsuz hamdolsun.

Gaybı, kalpleri ve hakiki niyetleri bilen mutlak güç sahibi Cenab-ı Allah bizleri Sırat-ı Müstakim’den ayırmasın” şeklinde açıklama yaptı.

Berat Albayrak’ın hastalığı neydi?

Hastalığı konusunda bir açıklama bulunmamakla birlikte, basın konuşmalarında kirpiklerini sık aralıklarla kapatması dikkatlerden kaçmamıştı.

Yeni Hazine ve Maliye Bakanı kim oldu?

Berat Albayrak’tan boşalan bakanlık koltuğuna Lütfü Elvan getirildi.

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfü Elvan Kimdir?

1962 de Karaman doğumlu olan Elvan, İTÜ Maden Mühendisliği mezunu olduktan sonra ABD’de ekonomi alanında yüksek lisansını tamamladı. Bazı kamu kurumlarında uzman, müsteşar yardımcılığı ve daire başkanlığı görevlerinde de bulundu. 23., 24., 25., 26.  dönemlerinde Karaman, Antalya ve Mersin’den milletvekili seçilmişti. 65. AK Parti Hükümetinde Kalkınma Bakanlığı da yaptı. TBMM’de Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanlığı görevini de yürütmüştür.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz