Barcelona ve Manchester United’a UEFA’dan ceza!

UEFA Kulüp Mali Kontrol Kurulu (CFCB) tarafından bir rapor yayınladı. Kurul, Barcelona ve Manchester United gibi kulüplerin 2019 ve 2022 arasındaki dönemde Finansal Fair Play kurallarına uymadığını analiz etti.

Katalan kulübü ile ilgili olarak kurul, “2022 mali yılında, düzenlemeye göre ilgili gelir olmayan maddi olmayan varlıkların (oyuncu transferleri hariç) elden çıkarılmasından elde edilen karı yanlış bir şekilde bildirdiği için para cezası 500.000 Euro’dur.” açıklamasında bulundu.

Ancak Manchester United, Barcelona’ya kıyasla daha az ceza alacak. İngiliz takımı ceza miktarı 300 bin Euro olarak açıklandı. Konyaspor ve Apoel aynı iddialardan 100 bin euro para cezası aldı.

Riga, Olimpija Ljubljana ve Slovan Bratislava da ceza aldı. Üç takım, “gerekli süre içinde eksiksiz ve doğru bilgi gönderemediği” için 10.000 Euro ödemek zorunda kalacak.

Geçen yıl Paris Saint-Germain, Olympique de Marseille, Monaco, Inter Milan, Milan, Roma ve Beşiktaş takımları UEFA tarafından para cezasına çarptırıldı. Ancak kulüpler bu dönem için kurallara uydular. O dönemde ceza alan Başakşehir kulübünün ise ihlale devam ettiği ve bu hata için 400 bin Euro ödemek zorunda kalacağı belirtildi.

Exit mobile version