Allah’ın Teknoloji Rahmeti! Teknolojideki İlahi Hikmetler

0
Allah'ın Teknoloji Rahmeti. Teknolojide İlahi Hikmetler

Önce düşünün! Bu dünyanın tesadüflerle oluşabileceğini. O kadar saçma bir düşüncedir ki belki haberiniz olmaz. Çünkü çocukluk döneminde izlenen ateist çizgifilmleri, vb. şeyler bizi dünyanın tesadüfen oluşabileceğine yönlendirmiştir. Çakmak taşlarını insanların bir yere fırlatarak ateş yanması ve keşfedilmesi  vs. Allah öyle bir sistem kurmuştur ki biz göremiyoruz. Neden atalarımız Müslümanlığı benimsediler?Neden dinlerine bu kadar bağlıydılar? Çünkü bu gezegenin tesadüfen oluşamayacağını ve her şeyin Allah tarafından gerçekleştirdiğini biliyorlardı.Bizim de bilmeniz gerek.

Dünya üzerinde öyle şeyler olacak ki ekosistemler meydana gelcek, insan gibi çok gelişmiş canlı oluşcak, dünyanın bir manyetik alanı olcak ve bu alan onu gök taşlarından vs. koruyacak, Ozon tabakası olcak bu tabaka güneş ışınlarından koruyacak, İnsanlarla beraber hayvan ve bitkiler gelecek sistemler oluşcak… Bu liste o kadar uzar ki çoğu aklınıza bile gelmez. Bu kadar hassas bir dengenin kurulması tesadüf değildir. Bunun tesadüf olduğunu düşünmek sizce mantıklı mıdır?

Peki Dünyadaki elementlerden birisi dahi bulunmasa ne olacağını biliyor musunuz?

Demir; dünyadaki en önemli elementlerden birisidir. Olmaması durumunda insanın yaşayamacağı, dünyanın da olmayacağını biliyorsunuzdur. Demir solunumumuzda, dünyanın manyetik alanını oluşmasında ve daha birçok konuda etkilidir.

Altın olmasa? Süslenmede ve para birimi olarak da kullanılan altın teknoloji için önemlidir. Bilgisayar işlemcilerinde ve hasas birçok noktada altın kullanılmaktadır.Herşeyi veren Allah’tır.

Bunun örneklerini çoğaltabiliriz. Teknoloji insanın oluşturduğu birşey değildir. İnsan sadece keşfeder.Günümüz teknolojisinde kaybolup dininizi unutmayınız derim..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz