Al-Ahli, Kessie ile anlaştı!

Kessie Barcelona’dan ayrılıyor. Al-Ahli, orta saha oyuncusunu haftalardır kiralamakla ilgileniyordu. Ardından Suudi kulübü, oyuncu için yaklaşık 15 milyon Euro’luk bir teklifi resmileştirdi.

Barça, Al-Ahli’nin sunduğu değerleri kabul etti. Müzakere taraflar arasında karara bağlanıyor. Bu nedenle Kessie, takım arkadaşlarıyla vedalaşmalı ve önümüzdeki günlerde Suudi Arabistan’a seyahat edebilir.

Şimdiye kadar La Liga’da beklentiler, Kessie’nin kalma arzusu yönündeydi. Ancak Xavi bu sezon onu kullanmayı düşünmüyordu. Oyuncu, kısa bir süre hazırlık maçlarında da yer aldı.

Bu nedenle Kessie, Arabistan’a gitmeyi olumlu bir şekilde düşündü. Orta saha oyuncusu böylece Riyad Mahrez, Edouard Mendy, Roberto Firmino gibi dünya futbolunun büyük isimleriyle birlikte oynayacak.

Kessie ayrıca Cristiano Ronaldo ve Benzema gibi yıldızların rakibi olacak. Dolayısıyla Suudi Arabistan’daki kulüpler arasında çok rekabetçi bir futbol beklentisi var.

Yıldız isim, geçen yıl Haziran ayında kiralık olarak Barcelona’ya geldi. Oyuncunun bonservisi Milan’ın elindeydi. Kessie şimdiye kadar Katalan takımında 43 maça çıktı ve 3 gol kaydetti.

Exit mobile version