Ağız Kokusunu Gidermek İçin ne yapılmalıdır?

0

Ağız Kokusunu Gidermek İçin ne yapılmalıdır? Çoğu insan kendi ağız kokusunu fark etmez, daha çok yakın çevresinde olanlar fark ederler.

Bu sebep ile etrafında ki kişiler uzaklaşmaya başlarlar ve kendisinin kırılacağını düşünerek bir şeyler söylemeye çekinirler.

Peki ağız kokusunu önlemek ve gidermek için yapılması gereken ilk kural: İyi bir diş fırçası, diş ipi ve gargara kullanmaktır. Bunun sebebi ağız kokusu sadece dişlerden değil ağız içinden ve dilden gelmektedir.

Diş fırçası kullanarak diş etlerinde ve dişlerde bulunan bakteriler temizlememize yardımcı olur, diş ipi ise diş fırçasının ulaşamadığı yerleri, diş aralarını temizlemekte kullanılır.

Diş eti kanaması ve dişlerin etrafında oluşan ölü bakterileri ve hücreleri hem temizlemek hem de daha temiz ve ferah bir ağız kokusuna sahip olmak için gargara kullanılmalıdır.

Eğer düzgün ve düzenli bir şekilde bunlar yapıldığı takdirde ağız kokusu geçmiyor ise
ikinci sırada sistemik hastalıklara bakılmalıdır. Sistemik hastalıkların ağız temizliği ile de bir bağlantısı olduğu gibi bazı durumlarda ağız kokusunun tek sebebi sistemik hastalıklar olabilir.

Bu yüzden ağız ve diş sağlığınıza dikkat ettiğiniz halde ağızınız kokuyor ise bir diş doktorundan yardım almasınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz