Resimler 9 logo
Resimler

Halle Berry

 Galeri Komik Resimler
 Galeri İlginç Resimler
 Galeri Karikatürler
 Galeri Bebek Resimleri
 Galeri Manzara Resimleri
 Galeri Reklam Resimleri
 Galeri Araba Resimleri
 Galeri Motosiklet Resimleri
 Galeri Uçak Resimleri
 Galeri Hayvan Resimleri
 Galeri Ev Dekorasyonu
 Galeri Fantazi Resimler
 Galeri Msn Resimleri
 Galeri Hareketli Resimler
 Galeri Masaüstü Resimleri
 Galeri Dizi Resimleri
 Galeri Ünlü Ressamlar
 Galeri Erkek Resimleri
 Galeri Türk Ünlüler
 Galeri Yabancı Ünlüler
 Galeri Güzeller Galerisi
 Galeri En Güzel Resimler
       
   
       

Özel Galeriler

resimler En Güzel Camiler
resimleri Dövmeler
resmi Saatler
resim Modeller

Linkler

link Rüya Tabirleri
site Canlı Tv İzle
site VIP Transfer
site Deniz AkvaryumuHalle Berry 2013 Golden Globe Awards

Halle Berry 2013 Golden Globe Awards


sonraki Sonraki Resim
  1 2 3 4 5  

Siteler İçin Resim Kodu :

Forumlar İçin Resim Kodu :

GaleriHalle Berry

Halle Berry Biyografi

Halle Maria Berry, 14 Ağustos 1968’te Cleveland, Ohio’da doğar. Halle 4 yaşındayken anne ve babası boşanır. Berry Bedford Lisesi’nde amigo kız ve okul yaşamı boyunca popüler bir öğrenci olur. Halle Berry oyuncu olmadan önce çeşitli güzellik yarışmalarına katılır ve Miss Ohio seçilir. 1980’lerin sonunda Chicago’ya gider ve bazı TV dizilerinde oynar aynı zamanda mankenlik yapmaya başlar. Living Dolls, Knots Landing adlı TV filmlerinde rol alır.

Halle Berry’nin ilk sinama filmi Jungle Fever (1991) olur. Diğer filmleri: Strictly Business, The Last Boy Scout, Boomerang (Eddie Murphy ile başrolü oynar), Queen: The Story of an American Family, CB4, Father Hood, The Program, The Flintstones(1994), Solomon & Sheba, Losing Isaiah (1995), Executive Decision (Kurt Russell ile oynar), Race the Sun(1996), Girl 6, The Rich Man's Wife. 1999 yılında oynadığı Introducing Dorothy Dandridge adlı film ile En İyi Kadın Oyuncu dalında Oscar Ödülü’ne aday olur ve Emmy ve Altın Küre ödülleri kazanır. Sonraki filmi X-Men (2000) ve ardından devamı çekilen X2: X-Men United (2003) ve X-Men: The Last Stand (2006) filmlerinde de rol alır. 2001 yılında oynadığı Monster’s Ball adlı film ile En İyi Kadın Oyuncu dalında Oscar ödülü kazanan Halle Berry, bu ödülü kazanan ilk Afrika-Amerikalı kadın olma ünvanını da elde eder. 2001 yılında oynadığı bir diğer filmi ise Swordfish olur. Die Another Day adlı filmde bir Bond kızını canlandıran Halle Berry ardından Gothika adlı filmde oynar. 2005 yılında çekilen Catwoman filminde başrolü oynayan Berry, Razzie Ödülleri 2005 ile En Kötü Kadın Oyuncu seçilir. Halle Berry, Robots adlı animasyon filminde Cappy karakterini seslendirir. Halle Berry’nin Perfect Stranger (Bruce Willis ile başrolü paylaşır), Things We Lost in the Fire, son filmleri Class Act, Who is Doris Payne(2008) olur.

Halle Berry uzun yıllar Revlon Kozmetikleri’nin yüzü olmuştur ve son zamanlarda Versace ile çalışacağı söylenmektedir. Halle Berry Hollywood’un en çok kazanan kadın oyuncularınndan biridir. Halle Berry iki kez evlenir. İlki baseball oyuncusu David Justice ile 1992-1996 yılları arasında, ikincisi ise 2001-2004 yılları arasında müzisyen Eric Benét ile gerçekleştirir. 2006 yılında kendinden 7 yaş küçük olan manken Gabriel Aubry ile beraber olan Berry gerçek mutluluğu bulduğunu söyler. 2003 FHM okuyucuları tarafından Dünyanın En Seksi Kadın’ı ilan edilir.

Yeni eklenen resimleri mailinize yollayalım!

Follow 9sn on Facebook
Follow 9sn on Twitter

RSS