Resimler 9 logo
Resimler

Britney Spears

 Galeri Komik Resimler
 Galeri İlginç Resimler
 Galeri Karikatürler
 Galeri Bebek Resimleri
 Galeri Manzara Resimleri
 Galeri Reklam Resimleri
 Galeri Araba Resimleri
 Galeri Motosiklet Resimleri
 Galeri Uçak Resimleri
 Galeri Hayvan Resimleri
 Galeri Ev Dekorasyonu
 Galeri Fantazi Resimler
 Galeri Msn Resimleri
 Galeri Hareketli Resimler
 Galeri Masaüstü Resimleri
 Galeri Dizi Resimleri
 Galeri Ünlü Ressamlar
 Galeri Erkek Resimleri
 Galeri Türk Ünlüler
 Galeri Yabancı Ünlüler
 Galeri Güzeller Galerisi
 Galeri En Güzel Resimler
       
   
       

Özel Galeriler

resimler En Güzel Camiler
resimleri Dövmeler
resmi Saatler
resim Modeller

Linkler

link Rüya Tabirleri
site Canlı Tv İzle
site VIP Transfer
site Deniz AkvaryumuBritney Spears Shape Magazine June 2013

Britney Spears Shape Magazine June 2013


sonraki Sonraki Resim
  1 2 3 4 5  

Siteler İçin Resim Kodu :

Forumlar İçin Resim Kodu :

GaleriBritney Spears

Britney Spears Biyografi

2 Aralık 1981 Kentwood, Louisiana doğumlu Britney Jean Spears Amerikalı pop şarkıcısı, söz yazarı, dansçı, aktris ve yazar olup aynı zamanda albümleri tüm dünya çapında 76 milyon satmış ve Amerika'nın en önde gelen pop starlarından biri olmayı başarmıştır. Oğlan kardeşi Bryan şu sıralar menejerliğini yapmakta, kız kardeşi Jamie-Lynn ise oyunculuk yapmaktadır.

Tıpkı Christina Aguilera, Justin Timberlake gibi Britney Spears da Disney Channel'ın The New Mickey Mouse Club şovunda rol alarak kariyerine başlamıştır. 8 yaşında başvurduğu bu şovda yöneticiler tarafından yaşının çok küçük bulunması sebebiyle reddedildiğinde vazgeçmemiş ve 11 yaşında kendini yetiştirmiş olarak tekrar başvurmuş ve kabul edilmiştir.

1998 yılının sonlarına doğru Spears’ın ilk single çalışması ‘Baby One More Time’ iki platinyum ve uluslararası bir başarı kazanarak dünya çapında 9 milyon adet satar. İlk albümüyle 4 adet Billboard Müzik Ödülü kazanan Britney Spears, ayrıca 2000 Grammy Ödülleri’nde En İyi Yeni Sanatçı ve En İyi Kadın Pop Performansı kategorilerinde adaylık elde etmiş; bunlar arasından sadece En İyi Kadın Pop Performansı dalında ödüle layık görülmüş, diğer kategori ödülünü Christina Aguilera’ya kaptırmıştır.

İlk albümünün başarısının ardından 2. albümü Oops!... I Did It Again, listelere bir numaradan giriş yapmış, ilk haftasında 1,319,193 adet satmıştır. Bu satışla Britney Spears ilk haftasında en çok satan kadın şarkıcı albüm rekorunu da kırar. Albüm 2 Billboard Müzik Ödülü almakla birlikte 2 grammy adylığı da kazanır. Britney Spears’ın başarısı müzik endüstrisinde olduğu kadar popüler kültürde de önemli yer tutar. 2001 yılında Pepsi ile multi milyon dolarlık anlaşma imzalayan Spears, Pepsi’nin çeşitli TV reklamları ve promosyonlarda boy gösterir. Britney Spears 3. stüdyo albümünü Kasım 2001 yılında piyasaya sürer ve Britney yine bir rekor kırar; üç albümü de ilk haftasında 1 numara olan tek kadın sanatçıdır. Ancak ilk single çalışması I’m a Slave 4 U Billboard Hot 100 listesinde ancak 27 numaraya ulaşır. Albüm promosyon çalışmaları için tura çıkar, tur dönüşü dört yıldır beraber olduğu Justin Timberlake’ten ayrılır. Hatta söylentiler Timberlake’in Cry Me a River adlı şarkısını Britney için yazdığını söyler ancak bunu Timberlake yalanlar.

2002 yılında Crossroads adlı filmde rol almıştır. Aynı filmde Britney'nin çocukluk yıllarını kız kardeşi Jamie Lynn Spears oynamıştır.

Eylül 2003 yılında Britney Spears katıldığı Tucker Carlson ile CNN’de yaptığı röpörtajında ‘ABD Başkanı’nı Irak Savaşı konusunda aldığı her kararda desteklemeleri gerektiğini ve O’na güvenmeleri gerektiğini’ düşündüğünü söyler.

Kasım 2003’te Britney dördüncü albümü In the Zone’u piyasaya sürer. Albüm ilk haftasında 609,000 satar ve listelere diğer albümleri gibi 1 numaradan giriş yapar. Toxic adlı şarkısıyla Britney Spears En İyi Dans kategorisinde ilk Grammy Ödülü’nü kazanır. 3 Ocak 2004 yılında Spears çocukluk arkadaşı Jason Allen Alexander ile Las Vegas’ta evlenir ve bu evlilik sadece 55 saat sürer.

Haziran 2004’ten itibaren de dansçı Kevin Federline ile flört etmeye başlar ve tanışmalarının 3. ayında çift nişanlandıklarını ilan eder. Fakat Kevin’in çok kısa bir süre önce Shar Jackson ile bri ilişkisi olmuş ve çiftin bir çocukları olmuş, Shar ikinci kez hamile kalmıştır. 18 Eylül 2004’te Britney ve Kevin evlenirler. Kısa bir süre sonra Britney Spears web sitesinden hayranlarına kariyerine aile kurmak için bir süre ara vereceğini duyurur. Yine bu sıralar Britney’in en iyi şarkılarının toplandığı Greatest Hits: My Prerogative piyasaya çıkar ve Amerika’daki listelerde 4 numaraya oturur. Evlendikten 7 ay sonra Britney Spears yine web sitesinden hayranlarına hamile olduğunu duyurur. 14 Eylül 2005 yılında Britney, ilk çocuğu Sean Preston Federline’ı dünyaya getirir. Doğumun hemen ardından Britney’in ikinci kez hamile kaldığına dair çeşitli çeşitli spekülosyanlar ortaya atılır. Mayıs 2006’da Britney katıldığı David Letterman Şov’da hamile olduğunu duyurur. Ardından ağustos 2006’da Harper’s Bazaar adlı degiye çıplak poz verir.

12 Eylül 2006’da ikinci oğlu James Federline’ı dünyaya getirir ama bu mutluluk uzun sürmez çünkü 7 Kasım 2006’da Britney boşanmak için mahkemeye başvurur ve iki çoçuğunun velayetini de kendisine verilmesini talep eder. 29 Mart 2007’de iki tarafın anlaşmaya varması sonucu boşanma gerçekleşir.

Ocak ayında Britney Spears çok sevdiği teyzesini göğüs kanserinden kaybeder ve bu kayıp onu çok sarsar. Bir süre sonra uyuşturucu tedavisi görmeye başlar ancak sadece 24 saat geçmeden rehabilitasyon merkezinden ayrılır ve saçlarını kazıtmaya kuaföre gider. Bu olayın ardından Malibu’da yine bir tedavi merkezine gider ve Mart ayına kadar da orada kalır. Şubat ayında ise Kevin Federline davanın yeniden açılmasını ve çocuklarının velayetini kendisine verilmesini istese de velayetler babaya verilir.

Yeni eklenen resimleri mailinize yollayalım!

Follow 9sn on Facebook
Follow 9sn on Twitter

RSS