Resimler 9 logo
Resimler

Sharon Stone

 Galeri Komik Resimler
 Galeri İlginç Resimler
 Galeri Karikatürler
 Galeri Bebek Resimleri
 Galeri Manzara Resimleri
 Galeri Reklam Resimleri
 Galeri Araba Resimleri
 Galeri Motosiklet Resimleri
 Galeri Uçak Resimleri
 Galeri Hayvan Resimleri
 Galeri Ev Dekorasyonu
 Galeri Fantazi Resimler
 Galeri Msn Resimleri
 Galeri Hareketli Resimler
 Galeri Masaüstü Resimleri
 Galeri Dizi Resimleri
 Galeri Ünlü Ressamlar
 Galeri Erkek Resimleri
 Galeri Türk Ünlüler
 Galeri Yabancı Ünlüler
 Galeri Güzeller Galerisi
 Galeri En Güzel Resimler
       
   
       

Özel Galeriler

resimler En Güzel Camiler
resimleri Dövmeler
resmi Saatler
resim Modeller

Linkler

link Rüya Tabirleri
site Canlı Tv İzle
site VIP Transfer
site Deniz AkvaryumuSharon Stone 83nd annual Academy Awards

Sharon Stone 83nd annual Academy Awards


sonraki Sonraki Resim
  1 2 3 4 5  

Siteler İçin Resim Kodu :

Forumlar İçin Resim Kodu :

GaleriSharon Stone

Sharon Stone Biyografi

Sharon Yvonne Stone, 10 Mart 1958 Meadville Pennsylvania doğumlu Amerikalı aktris, yapımcı ve eski mankendir. Sharon dört çocuklu muhasebeci Dorothy ve Joseph Stone’un ikinci çocuğudur. Sharon lisede okurken aynı anda bir fast food restoranında çalışmıştır. Stone 1977’de yaşadığı yerde düzenlenen güzellik yarışmasında Miss Crawford County seçilir ve jüride bulunanlardan birinin tavsiyesi üzerine mankenlik yapmaya New York’a taşınır. Taşınmasının dördüncü gününde Ford Mankenlik Ajansı ile anlaşma imzalar. Bunun ardından Sharon bir kaç yılını mankenlik yaparak ve Burger King, Clairol, Maybelline gibi markaların reklamlarında yer alarak geçirir.

Avrupa’da yaşarken mankenliği bırakıp oyuncu olmaya karar verir ve ‘’Bavulumu toplayıp New York’a döndüm ve bir Woody Allen filminde yer alabilmek için sıraya girdim ’’ der. Film seçmelerinde sonraları çok yakın arkadaş olacağı Michelle Pfeiffer ile tanışır. Stone, Woody Allen’in Stardust Memories adlı filmde ufak ama önemli bir rol elde eder (1980). Sharon Stone’u Stardust Memories filminde izleyen ve hayran kalan Fransız yönetmen Claude Lelouch, Les Uns et Les Autres (1982) adlı filminde rol verir. Sharon’un sonraki filmi Ryan O’Neal , Drew Barrymore ve Shelley Long ile rol aldığı Irreconcilable Differences (1984) filmi olur. 80’li yılların sonlarına doğru Stone, Action Jackson (1988), King Solomon’s Mines (1985), Allan Quatermain and the Lost City of Gold (1987), Above the Law (1988) adlı filmlerde rol alır.

1990 yılında Arnold Schwarzenegger ile rol aldığı Total Recall adlı film Sharon Stone’un kariyeri için sarsıtıcı bir etki yapar. Filmin getirdiği şöhretle birlikte Sharon, Playboy dergisi için soyunur ve 1999 yılında Playboy tarafından yüzyılın en seksi 25 yıldızından biri olarak ilan edilir.

Stone’u yıldız yapan rol ise biseksüel seri katili canlandırdığı Catherine Tramell karakteri ile Basic Instinct (1992) filmi olur. Aslında bu rol Sharon Stone’dan önce Geena Davis, Michelle Pfeiffer, Meg Ryan, Melanie Griffith, Kelly Lynch, Julia Roberts gibi on üç farklı oyuncuya teklif edilmiş ancak filmin gerektirdiği çıplak sahneler dolayısıyla hepsi bu rolü reddetmiştir. Filmin çekiminin ardından Sharon Stone filmin en ünlü sahnesi, polis sorgulaması sahnesinde bacak bacak üstüne attığında iç çamaşırı giymemesi sebebiyle oldukça fazla eleştirilmiştir. Fakat yaptığı açıklamada bu sahnenin çekiminden filmden önce haberdar olduğunu ama ekranda kendi vajinasını görmesinin şok edici ve utanç verici bulduğunu bu sebeble yönetmen ile daha sonra tartıştığını açıklar. Bunun aksine filmin yönetmeni Paul Verhoeven ise ‘Onu hem seviyorum hem nefret ediyorum çünkü basına yaptığı açıklamalarda yalan söyledi çünkü herşeyi başından beri biliyordu’ der.

Filmin ardından Sharon Stone People dergisi tarafından Dünyanın En Güzel 50 İnsan’ından biri seçilir.

Sharon Stone 1995 yılında Gene Hackman, Russell Crowe ve Leonardo DiCaprio ile The Quick and the Dead adlı western filmini çeker. Yine aynı yıl Stone, Hollywood Yıldızlar Yolu’na ismini yazdırır. Ardından Empire dergisi tarafından film tarihinin En Seksi 100 kişisinden biri seçilir.

1995’de Martin Scorsese’nin Casino filmindeki rolüyle Altın Küre ödülü kazanır. Ayrıca Oscar Ödülü’ne aday olur. 2001’de Stone anevrizma teşhisi ile hastaneye yatar.

Aynı yıl bir lezbiyeni canlandırdığı, Ellen deGeneres ile başrolü paylaştığı If These Walls Could Talk 2 adlı filmde oynar. 2003’te The Practice adlı dizinin 8. Sezonunda rol alır ve bu rol ona En İyi Misafir Oyuncu dalında Emmy Ödülü kazandırır. 2004 yılında Catwoman adlı film ticari açıdan olduça başarısız olup çokça eleştirilir. 31 Mart 2006’da Basic Instinct 2: Risk Addiction sinemaseverlerle buluşur. Filmin bu kadar uzun bir aradan sonra çekilmesiyle ilgili olarak yapımcılar filmde Sharon Stone’un daha fazla çıplak sahnelerin yer almasını istediğini söylerler. Ayrıca filmdeki grup seksin yer aldığı bazı sahneler Amerika’da sansüre uğrar. Film 6 milyon doların altında bir rakamla çok kötü bir gişe hasılatı elde eder ve 17. gününde gösterimden kalkar. Ardından Alpha Dog (Bruce Willis ile oynar) , When a Man Falls in the Forest (2007) adlı filmlerde rol alır.

Mart 2006’da Sharon Stone İsrail’e gider ve orada Nobel Barış ödüllü Shimon Peres ile Ortadoğu barışı üzerine bir basın konferansı düzenler. 25 Mayıs 2008 Cannes Film Festivali esnasında, kırmızı halıda kendisine yöneltilen 2008 Sichuan depremi ile ilgili soruya Sharon: ‘Çinlilerin Tibetlilere olan tavırları ile ilgili olarak hoşnut değilim ayrıca bu konuyla ilgili ne yapılması gerektiği konusunda oldukça endişeliyim, çünkü onlar aynı zamanda yakın arkadaşım Dalai Lama’ya iyi davranmamaları sonucu bu felaketin başlarına geldiğini düşünüyorum’ der ve bunun sonucunda Hong Kong film yapımcıları Federasyon Başkanı bu açıklamaları talihsiz olarak değerlendirirken UME Cineplex Şirketi’nin Sharon Stone filmlerini gösterimine izin vermeyeceğini açıklar.

Yeni eklenen resimleri mailinize yollayalım!

Follow 9sn on Facebook
Follow 9sn on Twitter

RSS