Resimler 9 logo
Resimler

Katy Perry

 Galeri Komik Resimler
 Galeri İlginç Resimler
 Galeri Karikatürler
 Galeri Bebek Resimleri
 Galeri Manzara Resimleri
 Galeri Reklam Resimleri
 Galeri Araba Resimleri
 Galeri Motosiklet Resimleri
 Galeri Uçak Resimleri
 Galeri Hayvan Resimleri
 Galeri Ev Dekorasyonu
 Galeri Fantazi Resimler
 Galeri Msn Resimleri
 Galeri Hareketli Resimler
 Galeri Masaüstü Resimleri
 Galeri Dizi Resimleri
 Galeri Ünlü Ressamlar
 Galeri Erkek Resimleri
 Galeri Türk Ünlüler
 Galeri Yabancı Ünlüler
 Galeri Güzeller Galerisi
 Galeri En Güzel Resimler
       
   
       

Özel Galeriler

resimler En Güzel Camiler
resimleri Dövmeler
resmi Saatler
resim Modeller

Linkler

link Rüya Tabirleri
site Canlı Tv İzle
site VIP Transfer
site Deniz AkvaryumuKaty Perry 55th Annual GRAMMY Awards

Katy Perry 55th Annual GRAMMY Awards


sonraki Sonraki Resim
  1 2 3 4 5  

Siteler İçin Resim Kodu :

Forumlar İçin Resim Kodu :

GaleriKaty Perry

Katy Perry Biyografi

Katheryn Elizabeth Hudson ya da sahne adıyla Katy Perry 25 Ekim 1984’te Santa Barbara’da doğar. Babası rahip olan Katy, dini müzikler dinleyerek ve kilisede şarkı söyleyerek büyür. 2003 yılında Dos Pueblos Lisesi’nden mezun olan Katy bu yıllarda Queen’in albümlerinin kendisi için çok büyük bir etki yarattığını söyler. 18 yaşında Los Angeles’a taşınan Katy, 2001 yılında ilk albümü Katy Hudson’ı çıkarır. Albüm dinsel müziklerden oluşmaktadır. Sonrasında soyadını isminin Kate Hudson ile karıştırılmaması için Katy Perry (Perry annesinin kızlık soyadıdır) olarak değiştirir. 2004 yılında The Matrix adlı prodüksiyon ekibiyle çalışan Katy albüm çalışmalarına başlar, o sıralarda yaptığı Box, Diamonds, Long Shot gibi bazı şarkılar Katy’nin MySpace sayfasında yer alır. 2004 Ekim sayısında Blender dergisine verdiği röpörtajda Katy kendisini tipik bir Hristiyan olmadığını yetişme çağında çok kötü şeyler yaptığını açıklar. Katy’nin Glen Ballard ile birlikte yazdığı şarkılardan biri olan Simple 2005 yılında The Sisterhood of the Travelling Pants adlı filmin soundtrack çalışması olur. 2006 yılında Perry P.O.D. adlı grubun Goodbye for Now adlı single çalışmasında karşımıza çıkar. Ve 2007 yılının başlarında nihayet Katy’nin şarkıları Virgin Plakçılık CEO’su, Capitol Müzik Grubu’nun başı olan Jason Flom’un dikkatini çeker. Capitol Plakçılık ile anlaşma imzalayan Perry 2008 yılında piayasaya çıkan ilk albümünde Cathy Dennis, Greg Wells, Dr. Luke, Butch Walker, Dave Stewart, Ted Bruner, Max Martin gibi ünlülerle çalışır. Albümün adı One Of The Boys olur fakat Greg Wells ile çalışan Katy daha sonra albümün adını Ur So Gay olarak değiştirip bu şarkıya bir de video çekmesiyle çekmesi ve ardından Madonna’nın o sıralar dinlediği favori şarkısı olarak Ur So Gay’i açıklamasından sonra şarkı popüler olur. Albümden ilk single I Kissed a Girl Billboard Hot 100’de bir numara olur. Albümde yeralan Self Inflicted, Waking Up in Vegas, Thinking of You gibi şarkılar da MTV dizisi The Hills’de kullanılır. Oyuncu olarak da Katy Carbon Lef videosu Learn to Fly ve Gym Class Heroes videosu Cupid’s Chokehold’da (videoda gerçek hayattaki erkek arkadaşı gubun solisti Travis McCoy’un kız arkadaşı rolünü oynar) yer alır.

Katy Perry 10 Mart 2008’te Wildfire adlı TV dizisinin bir bölümünde rol alır. 12 Haziran 2008’te The Young and the Restless ülkemizde gösterilen adı Yalan Rüzgarı olan dizide de kendisini oynar.

Katy Perry ikinci single Hot N Cold 9 Eylül 2008’te çıkarmasıyla şarkı Katy’nin A.B.D.’de ikinci top 5 hiti ve İngiltere’de de 7 numaraya ulaşan bir başarısı olur.

Katy’nin iki şarkısı Ur So Gay ve ı Kissed a Girl bazı eleştirmenler tarafından homofobik ve erkek düşmanı olarak belirtilir. Katy de yapılan eleştirilere kimseyi bir kalıba sokmaya çalışmadığını, negatif bir etki yaratmak istemediğini şarkıda sadece eski erkek arkadaşlarından bahsettiğini belirtir. Bir fotoğraf çekiminde de sustalı çakı ile poz vermesi de büyük sansasyon yaratan Katy’nin bıçak karşıtları tarafından da bıçak kullanımına teşvik etmesi sebebiyle ağır eleştiri bombardımanına uğrar.

Yeni eklenen resimleri mailinize yollayalım!

Follow 9sn on Facebook
Follow 9sn on Twitter

RSS