Resimler 9 logo
Resimler

Emma Watson

 Galeri Komik Resimler
 Galeri İlginç Resimler
 Galeri Karikatürler
 Galeri Bebek Resimleri
 Galeri Manzara Resimleri
 Galeri Reklam Resimleri
 Galeri Araba Resimleri
 Galeri Motosiklet Resimleri
 Galeri Uçak Resimleri
 Galeri Hayvan Resimleri
 Galeri Ev Dekorasyonu
 Galeri Fantazi Resimler
 Galeri Msn Resimleri
 Galeri Hareketli Resimler
 Galeri Masaüstü Resimleri
 Galeri Dizi Resimleri
 Galeri Ünlü Ressamlar
 Galeri Erkek Resimleri
 Galeri Türk Ünlüler
 Galeri Yabancı Ünlüler
 Galeri Güzeller Galerisi
 Galeri En Güzel Resimler
       
   
       

Özel Galeriler

resimler En Güzel Camiler
resimleri Dövmeler
resmi Saatler
resim Modeller

Linkler

link Rüya Tabirleri
site Canlı Tv İzle
site VIP Transfer
site Deniz AkvaryumuEmma Watson Lancome Pre BAFTA Cocktail Party

Emma Watson Lancome Pre BAFTA Cocktail Party


sonraki Sonraki Resim
  1 2 3 4 5  

Siteler İçin Resim Kodu :

Forumlar İçin Resim Kodu :

GaleriEmma Watson

Emma Watson Biyografi

Emma Charlotte Duerre Watson 15 Nisan 1990 Paris doğumlu İngiliz oyuncu. Onu dokuz yaşındayken oynamaya başladığı Harry Potter filmlerindeki Hermione Granger karakteriyle tanıdık. Emma’nın anne ve babası avukattır. Büyükannesinin Fransız olması sebebiyle Emma 5 yaşına kadar Paris’te yaşar. Anne ve babasının boşanmasının ardından kardeşi Alex ve annesiyle Oxfordshire’a taşınırlar. Emma altı yaşından itibaren oyuncu olmak ister ve birkaç yıl Oxford okullarından biri olan Stagecoach Sanat okulunda dans, oyunculuk dersleri almaya başlar. 10 yaşına gelmeden çeşitli oyunlarda yer alır ancak Harry Potter serisine kadar hiç profesyonel anlamda bir rolü olmaz. Harry Potter ve Felsefe Taşı adlı film için oyuncu arayışında olan menejerler Emma’yı Oxford’dan öğretmeni aracılığıyla bulup denemeye karar verirler. Seçmelere katılan Emma kendine olan güveniyle yapımcıları etkilemeyi başarır ve sekiz deneme çekiminden sonra Hermione rolünü kapar. Daniel Radcliffe Harry Potter olarak başrolü ve Rupert Grint ise Ron Weasley adlı karakteri canlandırmak üzere seçilirler.

2001 yılında gösterime giren Harry Potter ve Felsefe Taşı rekor kırarak yılın en çok kazandıran filmi olur. Filmde başrollerdeki Daniel Radcliffe ve Emma Watson ve Rupert Grint’in performansları oldukça beğenilrken aralarında sivrilen Emma Watson beş dalda aday gösterilerek Genç Oyuncu ödülünü alır.

Ertesi yıl Harry Potter ve Azkaban Tutsağı adlı film için Emma tekrar kamera karşısına geçer. Eleştirmenler filmde Daniel’in performansını beğenmezken Emma’yı yüceltirler. Ve Emma iki tane Otto Ödülü kazanır. 2005 yılında gösterilen serinin üçüncü filmi Harry Potter ve Ateş Kadehi de açılış haftasında rekorlar kırarken Emma bir kez daha Otto ödülü alır ve New York Times tarafından filmdeki performansının alkışa değer olduğu açıklanır. Aynı yıl Emma Teen Vogue adlı dergiye kapak olan en genç yetenek olur.

2006’da Kraliçe Elizabeth’in 80. doğumgünü şerefine çekilen Tha Queen’s Handbag adlı Harry Potter özel kısa filmde de rol alır. Harry Potter’ın beşinci filmi Harry Potter ve Zümrüdanka Yoldaşlığı 2007 yılında vizyona girmesiyle film ilk haftasında rekor kırarak 332.7 milyon dolar gişe hasılatı elde eder. Watson En İyi Kadın Oyuncu dalında Ulusal Sinema Ödülü alır. Harry Potter serisi devam ederken serinin genç oyuncularının da ünü artmaya devam eder ve Watson, Daniel Radcliffe ve Rupert Grint Hollywood Grauman Çin Sinemasının önündeki Şöhretler Kaldırımı’nda el ve ayak izlerini bırakan şöhretler arasına katılırlar.

Harry Potter’ın başarısına rağmen filmin yıldızları çekimlerde rol almaya devam etme kararı konusunda tereddüt yaşarlar ve nihayetinde 23 Mart 2007’de yeniden film şirketiyle anlaşma imzalarlar. Watson’un son filmlerde aldığı para iki katına çıkarak film başına 2 Milyon pound olur. Harry Potter ve Melez Prens 15 Temmuz 2009 itibariyle vizyondaki yerini alırken Emma Watson serinin son filmi için 18 Şubat 2009’da çekimlere başlar. Filmin 2011 yılında gösterime girmesi planlanmaktadır. Watson’un Harry Potter filmleri dışındaki ilk rolü Ballet Shoes adlı TV filminde olur. Film 5,2 milyon kişi tarafından izlenirken Emma bu rolü reddemeyecek kadar sevdiğini söyler. Emma Watson aynı zamanda The Tale of Despereaux adlı çocuk komedisinde Prenses Pea’yı seslendirir. Nisan 2009’da Watson Burberry’s ile 2009 Sonbahar/Kış koleksiyonu için bir anlaşma imzalayarak firma için modellik yapar. Watson’un medya işleri eğitimini tamamlaması sebebiyle kısıtlıdır. Watson’ın ailesinin boşanmasının ardından herbirinin başkalarıyla evlenmesi sonucunda üvey kardeşleri olur. Watson’ın ağabeyi Harry Potter filmlerinde figüran olarak rol alırken üvey kardeşleri de Ballet Shoes’da rol alır. Watson lise eğitimini yüksek notlar alarak set arkadaşları tarafından alaya alınarak bitirdikten sonra Harry Potter’ın son filmi için bir sene ara verirken film çekiminin bitirmesinin ardından üniversiye gideceğini söyler. Watson’ın jhangi üniversiteye gideceğine dair çok sayıda dedikodu çıksa da Watson tercihini günü gelince web sitesinden açıklayacağını söyler.

Emma Watson Harry Potter filmlerinden 10 milyon pound kazanırken film setlerinde geçen on yıla yakın sürede rol arkadaşları Daniel Radcliffe ve Rupert Grint ile kardeş kadar yakın olduklarını söyler. Watson hobilerini dans, şarkı söylemek, hokey, tenis ve sanat olarak belirtirken kendisini feminist olarak tanımlar ve Julia Roberts ve Johnny Depp’in en sevdiği artistler arasında yer aldığını söyler.

Yeni eklenen resimleri mailinize yollayalım!

Follow 9sn on Facebook
Follow 9sn on Twitter

RSS