Resimler 9 logo
Resimler

Christina Aguilera

 Galeri Komik Resimler
 Galeri İlginç Resimler
 Galeri Karikatürler
 Galeri Bebek Resimleri
 Galeri Manzara Resimleri
 Galeri Reklam Resimleri
 Galeri Araba Resimleri
 Galeri Motosiklet Resimleri
 Galeri Uçak Resimleri
 Galeri Hayvan Resimleri
 Galeri Ev Dekorasyonu
 Galeri Fantazi Resimler
 Galeri Msn Resimleri
 Galeri Hareketli Resimler
 Galeri Masaüstü Resimleri
 Galeri Dizi Resimleri
 Galeri Ünlü Ressamlar
 Galeri Erkek Resimleri
 Galeri Türk Ünlüler
 Galeri Yabancı Ünlüler
 Galeri Güzeller Galerisi
 Galeri En Güzel Resimler
       
   
       

Özel Galeriler

resimler En Güzel Camiler
resimleri Dövmeler
resmi Saatler
resim Modeller

Linkler

link Rüya Tabirleri
site Canlı Tv İzle
site VIP Transfer
site Deniz AkvaryumuRoyal Desire Fragrance Promotion

Royal Desire Fragrance Promotion


sonraki Sonraki Resim
  1 2 3 4 5  

Siteler İçin Resim Kodu :

Forumlar İçin Resim Kodu :

GaleriChristina Aguilera

Christina Aguilera Biyografi

Christina María Aguilera 18 Aralık 1980’de Staten Island’da doğmuştur. Şarkıcı ve söz yazarıdır. Babası Amerikan Donanması’nda çavuş, annesi de ispanyolca öğretmenidir. Babası Ekvator doğumlu annesi de İrlanda kökenlidir. Anne ve babası 7 yaşında boşandığında annesiyle birlikte Christina ve kızkardeşi büyükannelerinin yanına Rochester, Pennsylvania’ta taşınırlar. Christina sonraları yazdığı I’m OK, Oh Mother adlı şarkılarda geçirdiği zor çocukluk yıllarından, özellikle babasının fiziksel şiddetine maruz kaldığı yıllardan bahseder. Christina’nın annesi daha sonra Jim Kearns ile evlenir ve soyadını değiştirir.

Çocukken hep bir şarkıcı olmanın hayalini kuran Christina, Etta James, Aretha Franklin, Whitney Houston, Madonna, Mariah Carey gibi sanatçıları örnek alır kendine. Çocukluğunda katıldığı yarışmalarda büyük sesli küçük kız olarak lanse edilen Aguilera yine bu yarışmalarda rakiplerinin kıskançlığı sonucu birtakım saldırılara maruz kalır, bundan dolayı ailesi başka bir semte taşınmak durumunda kalır.

15 Mart 1990’da Star Search adlı yarışmaya katılır ve Etta James’ten A Sunday Kind of Love adlı şarkısını seslendirir ama yarışmayı kazanamaz.

1993 yılında Disney Kanalı’nın Mickey Mouse Club adlı şovunda Justin Timberlake, JC Chasez, Rhona Bennett (sonraları En Vogue grubunun üyelerinden biri olur), Ryan Gosling, Britney Spears ve Keri Russell ile rol alır. Şov 1994’te iptal edilince Aguilera plak şirletlerine yollamak üzere çeşitli demo kayıtlar yapmaya başlar.

14 yaşında ilk şarkısı All I Wanna Do’yu Japon şarkıcı Keizo Nakanishi ile seslendirir.

1988 yılında bir Disney prodüksiyonu olan Mulan’da Reflection adlı şarkıyı seslendirir. Bu şarkı sayesinde Christina RCA Plak ile anlaşma imzalar. Va aynı yıl şarkı En İyi Şarkı dalında Altın Küre’ye aday olur.

1999’da kendi adını taşıyan ilk albümü piyasaya çıkar. Albüm bir numaraya yükselir, Amerika’da 8 milyon dünya çapında 12 milyon satar. Genie in a Bottle, What a Girl Wants, Come on Over Baby (All I Want Is You) bir numara olan single çalışmalarıdır sonraki I Turn to You ise 3 numaraya kadar yükselir. 2000 yılında Aguilera En İyi Yeni Sarkıcı dalında Grammy Ödülü kazanır.

Yine aynı yıl Christina Aguilera Latin kökenini unutmayarak Mi Reflejo adlı ilk İspanyolca albümünü çıkarır. Bu albüm ilk albümünde yer alan şarkıların İspanyolca versiyonlarıdır. Aguilera bu seferde bu albümüyle Latin Grammy Ödülü kazanır. Albüm dünya çapında 2,5 milyon satar. Aynı zamanda Dünya Müzik Ödülleri Yılın En Çok Satan Latin Şarkıcısı seçilir.

Christina Aguilera yine 2000’de Noel şarkılarından oluşan My Kind of Christmas adlı bir albüm daha çıkarır, bu albüm de listelerde 28 numaraya kadar yükselir, 1,5 milyon satar. 2001 yılında Ricky Martin ile Nobody Wants to Be Lonely adlı şarkıda düet yaparlar. Single İngiltere ve Almanya’da 5 numara Amerika’da ilk yirmiye girer.

Aynı yıl Lil’Kim, Mya, Aguilera ve Pink Patti Labelle’in 1975 yılına ait Lady Marmalade adlı single’ını Moulin Rouge! Filminin soundtrack çalışması olarak yeniden yorumlarlar. Şarkı 11 ülkede bir numara olup Amerika’da da 1 numarada beş hafta boyunca kalmayı başarır. Şarkı her bir şarkıcıya da birer Grammy Ödülü ve MTV Yılın Video Ödülü’nü de kazandırır.

2001 yılında Christina’nın 15 yaşında kaydetmiş olduğu albümü Warlock plakçılık etiketiyle piyasaya sürülür ancak bu durum Christina Aguilera’nın plak şirketi RCA’nın onayı alınmadan yapılır. Christina bu durumdan son derece rahatsız olur çünkü albüm 15 yaşındaki resimlerini de içermektedir ve hukuk svaşının sonunda albüm raflardan çekilir ne var ki hayranları tarafından beğeniyle karşılanmış albümün satışlarına plak şirketi sonradan onay verir. Ancak Christina menejeri Steve Kurtz hakkında dava açar ve Irving Azoff adında başka bir menejerle anlaşır.

29 Ekim 2002’de ikinci albüm Stripped piyasaya sürülür.İlk haftasında albüm 300.000’den fazla satar ve iki numara olur. Albümün eleştirileri oldukça iyidir. Aguilera albümde bu kez gospel, soul, pop rock, hip-hop, jazz gibi türleri biraraya getirmiş, albümde yeralan Christina’nın imajı da daha seksi bir hal almıştır. Maxim, Rolling Stone, CosmoGirl gibi dergilerde Christina Aguilera’nın yarı çıplak ve çıplak resimleri yer alır. Ancak özellikle de Dirrty adlı seksi video kilbinin ardından Christina’nın bu yeni seksi imajı A.B.D.’de negatif tepkiler alır her ne kadar Aguilera bunun promosyon çalışmalarının bir parçası olduğunu söylese de şarkı Amerikan listelerinde hayalkırıklığı yaratır fakat MTV’de Dirrty’nin videosu oldukça popüler olur. Albüm Amerika, İngiltere ve Kanada’da ilk beşe girer. İkinci single Beautiful Christina’ya En İyi Pop Bayan Şarkıcısı dalında bir Grammy Ödülü kazandırır. Sonraki single çalışmaları iki yıl boyunca oldukça başarılı olur; Fighter, Can’t Hold Us Down, The Voice Within (Lil’ Kim ile seslendirir).

2003 yılında Justin Timberlake’in Justified turuna katılır ve Ağustos ayında Atlantic City, New Jersey, Boardwalk Hall’da konser günü, şov öncesi tavanın çökmesiyle turun geri kalanı ertelenir. Sahne çalışanlarının bir kısmı yaralanır. Sonrasında Christina Aguilera turuna Justin Timberlake olmadan devam eder ve Rolling Stones okuyucularına göre bu yılın En İyi Tur’u olur. Aynı yıl Maxim En Seksi 100 listesinde zirveye oturur.

2004 yılında Christina Aguilera imajını daha da olgunlaştırmaya karar verir, saç rengini değiştirir ve Mercedes Benz’in Reklam Yüz’ü olur. Sonrasında saçlarını kısacık kestirip yeniden rengini değiştirerek Marilyn Monroe görüntüsü alır. 2004 yılında iki single çıkartır; Car Wash (Missy Elliott ile seslendirir), Shark Tale filmini soundtrack’i olur. İkincisi de Tilt Ya Head Back Amerika’da başarılı olamasa da diğer ülkelerde başarılı olur. Aynı yılın Aralık ayında sadece Avrupa’nın belirli ülkelerinde satışa çıkarılan Xpose adlı bir parfüm çıkarır. Christina Aguilera jazz şarkıcısı Herbie Hancock ile bir düet yapar: ‘A Song For You’ bu şarkıyla Grammy’e aday olurlar. Başka bir düeti de ; ’Somos Novios’ Andrea Bocelli ile yapar.

2006 yılında Aguilera Sony Ericson Walkman telefonun reklam kampanyası için bir anlaşma imzalar. Ayrıca Pepsi ile de 2006 Dünya Kupası için bir anlaşması olur.

Christina’nın 3. Stüdyo albümü Back to Basics Ağustos 2006’da çıkar ve 13 ülkede bir numara olur. İlk single Ain’t No Other Man çok fazla başarı elde eder. Hurt, Candyman gibi diğer şarkılar da olduça başarılı olur. Kendi albümünü promosyon çalışmalarının yanı sıra Sean Diddy Combs ile Tell Me adlı şarkıda düet yapar ve ardından Back to Basics adlı Avrupa, Amerika, Asya, Avusturalya turlarına çıkar. 49. Garmmy Ödülleri’nde bir kez daha En İyi Pop Kadın Şarkıcı Ödülü alır.

Ocak 2007 Forbes dergisine göre 60 milyon kazançla eğlence dünyasının 19. Zengin Kadını olarak lanse edilir. Procter&Gamble ile kendi adına parfüm çıkartmak için anlaşır.

Diğer benzer sanatçılara karşın Christina Aguilera hiç bir zaman bir filmde rol almaz. Özel yaşamında Christina dansçı Jorge Santos ile iki yıl beraber olur çift Eylül 2001’de ayrılır. 2002 başlarında yine müzik dünyasından yönetici Jordan Bratman ile çıkmaya başlar ve 2005 yılında nişanlandıklarını açıklarlar Mart 2007’de Christina’nın hamile olduğu duyulur. Çift 19 Kasım 2005’te evlenir ve bir oğulları olur.

Christina, 19 Ocak 2008 tarihinde "Var mısın Yok musun" adlı yarışma programı için ülkemize gelmiştir.

Yeni eklenen resimleri mailinize yollayalım!

Follow 9sn on Facebook
Follow 9sn on Twitter

RSS